Drang nach Westen!

Jeżeli któryś z Czytelników podejrzewał, że ponad 2-tygodniowa cisza na Lucivo to efekt tego, że wciągneło nas do jakiegoś bagna podczas eksploracji grodzisk to niniejszym wyprowadzamy z błędu. Przerwa w dostawie treści spowodowana była wyjazdem urlopowym, ale powracamy i to jak!
Nasz wypoczynek nie mógł oczywiście polegać na spokojnym wylegiwaniu się i opalaniu na plaży. Kierowani przekazem niżej załączonego plakatu propagandowego (z czasów II RP, autor mi nieznany) początkowo zamierzaliśmy dotrzeć do Łaby, na ziemie drzewiej przez Słowian zamieszkane. Ostatecznie zawędrowaliśmy jeszcze dalej - do serca kraju Sasów i na ziemie (niezbyt)dzikich Dunów.
Relacja już wkrótce.

Plakat propagandowy dot. granicy zachodniej Polski

Komentarze

 1. Sława! Słupski "belbuk" znajduje się w zbiorach muzeum szczecińskiego. W słupskim muzeum wystawiona jest cały czas kopia na parterze zamku. Zdrawice!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szukaliśmy go tam w ostatnim dniu zeszłego roku. Niestety wystawa, na której się mieścił nie działa. Nikt o niej nie pamiętał z muzealników, nie był w stanie udzielić jakichkolwiek informacji. Jeżeli oryginał faktycznie znajduje się w zbiorach szczecińskich, to jest to dobra wieść, może kiedyś uda się obejrzeć.

  Dziękuje za informacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie pochodzi z książki Ziemia Gromadzi Prochy - JÓZEF KISIELEWSKI. Polecam świetna pozycja.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty