Re: Dagome Iudex w Poznaniu

Kilka miesięcy temu dzieliśmy się z Wami radosną wiadomością o tym, że dokument Dagome Iudex trafi do Poznania w ramach wystawy Lux in oriente, Lux ex oriente. 
Tak się niestety nie stanie.

Ponieważ ekspozycja powinna od kilku dni być otwarta a ani jej widać ani słychać, postanowiliśmy skontaktować się z organizatorem - Fundacją Lux in oriente, Lux ex oriente. Niestety bez skutku, maile zostały zignorowane. Z odpowiedzią na nasze zapytanie nie miało problemu natomiast Muzeum Narodowe w Poznaniu. Rzecznik prasowy, pani Aleksandra Sobocińska poinformowała co następuje:
Fundacja Lux in Oriente... odstąpiła od organizacji wystawy z przyczyn niezależnych od Muzeum Narodowego w Poznaniu Muzeum Narodowe w Poznaniu, zważywszy na wagę 1050 rocznicy Chrztu Polski przygotowuje w zamian wystawę polskiej sztuki średniowiecznej, która prezentowana będzie w dniach 8 kwietnia - 17 lipca.
Nie mając łączności z fundacją nie wiemy czy sprawa dotyczy  wyłącznie Poznania czy - co bardziej prawdopodobne - także Wrocławia i Warszawy.
Szkoda.
Muzeum Narodowe w Poznaniu

Komentarze

  1. Dziś rano otrzymaliśmy kolejną wiadomość od Muzeum Narodowego potwierdzającą, iż wystawa nie odbędzie się także w pozostałych dwóch planowanych miastach.

    Wystawa przygotowywana przez Muzeum Narodowym w Poznaniu jako zastępstwo będzie pokazywała "wybitne obiekty średniowiecznej sztuki sakralnej z całej Polski" i powinna ruszyć około 10 kwietnia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pojawił się oficjalny komunikat na stronie Muzeum:
    http://www.mnp.art.pl/aktualnosc/artykul/rocznica-1050-lecia-chrztu-polski/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty